۱۰ محصول گوگل که نمی شناسید!

google-services

سرویس های ناشناخته گوگل

آیا میدانید غول جست و جوی اینترنت از ابتدای کار خود تا به امروز بیش از ۱۰۰ سرویس مختلف را ارائه داده است در حالی که اکثر کاربران عادی اینترنت از تعداد محدودی از آنها باخبر هستند. شاید این سرویسها زیاد شناخته شده نباشند ولی در هر صورت کارایی بسیار بالایی دارند در حالی که ما از آن ها بی خبر هستیم پس لازم دیدیم در این مقاله به معرفی تعدادی از سرویس های کاربردی و رایگان گوگل بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید:

Google Mars:

مطمئن هستم همه شما حداقل یک بار هم که شده از سرویس Google earth استفاده کرده اید اما آیا Google Mars را هم می شناسید؟ من که بعید می دانم… این سرویس شما را قادر می سازد تا تمام اطلاعات موجود بر مریخ را از طریق مریخ پیماهای ناسا جست و جو کنید و حتی به عمیق ترین گودال های سیاره سرخ سفر کنید و هزاران آپشن دیگر که باید خودتان مشاهده کنید پس برای کار با آن Google Mars را در صفحه اصلی گوگل جست وجو کنید.

 

Google Health:

پورتال جامع و کامل گوگل درباره تمام موضوعات پزشکی و سلامت است که به دلیل عدم استقبال مخاطبان گوگل هرگز به زبان های دیگر ترجمه نشد و باز هم به همان دلیل عدم استقبال قرار است در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۳ به طور کامل قطع شود مگر این که تعداد مخاطبان به حد لازم برسد. حتما از این سرویس استفاده کنید و اگر خوشتان آمد برای حمایت ازآن Google Health را به دیگر دوستان خود پیشنهاد کنید.

Google SketchUp:

یکی از کاربردی ترین سرویس های گوگل است که شما را قادر می سازد تصاویر سه بعدی تهیه کنید. در این سرویس افکت های لازم برای سه بعدی کردن تمام عکسها وجود دارد پس دست به کار شوید و آلبوم سه بعدی خود را تهیه نمایید.

برای درک هرچه بهتر کارایی عجیب این سرویس سری به گالری عکسهای ادیت شده نیز بزنید.

Google Takeout:

شما می توانید با استفاده از Google Takeout تمام مخاطبان خود را از فضای اینترنت به همراه آرشیوهای اطلاعاتی و اطلاعات شخصی خود دانلود کنید.

Google Correlate:

با استفاده از این سرویس شما می توانید تعداد بسیاری از الگوها را بر اساس نمونه داده شده یا همان پیش فرض گوگل پیدا کنید. پس اگر در موتور جستو جوی گوگل دنبال چیز خاصی بودید که پیدا نشد ( البته واقعا بعید است ) می توانید از Google Correlate استفاده کنید.

Google Sites:

اگر شما به یک نقطه آنلاین مشخص برای اشتراک یک مطلب با گروهی مشخص نیاز دارید سرویس Google Sites بهترین گزینه ممکن است.

شما می توانید گروه های اشتراکی خود را نیز دسته بندی کنید

Google HotPot:

این سرویس گوگل شما را با انواع غذاها و خواص آنها آشنا می سازد. به علاوه طرز تهیه انواع غذاها،نوشیدنی ها و دسر ها را از سراسر جهان در خود ذخیره دارد. اگر شما یک آشپز ماهر هستید هم می توانید با ایجاد یک صفحه در این سرویس طرز تهیه غذاهای خود را به اشتراک بگذارید.

What Do You Love؟

What Do You Love؟ مصداق کامل همه سرویس های گوگل در یک مکان است.این سرویس در حال حاضر از طریق www.wdyl.com در دسترس است. تنها کافی است عبارت مورد نظر خود را در جعبه جستجو وارد کنید تا نتایج مختلف را در تمام زمینه ها مشاهده کنید

Google Labs:

در این سرویس شما می توانید نتایج پروژه های تکمیل شده توسط گوگل را مشاهد کنید و نظرات خود را درباره هر یک به گوش مسئولان گوگل برسانید. مطمئنا پس از استفاده از این سرویس نظر متفاوت تری نسبت به گوگل پیدا خواهید کرد

Google Froogle:

با استفاده از سرویس پیدا کردن بیشتر کالاهایی که برای حراج آنلاین گذاشته شده اند بسیار ساده و آسان خواهد شد. شاید فکر کنید دیگر از شر آمازون خلاص شده اید اما متاسفانه ۷۰ درصد کالاهای پیشنهادی در این سرویس گوگل متعلق به سایت آمازون است!

حالا اگر شما هم سرویسی از گوگل را می شناسید که ما از آن بی خبریم خوشحال خواهیم شد درباره آن سرویس در کامنت خود توضیحی مختصر دهید.