بک لینک چیست

backlink

بک لینک یا Backlink به پیوندهایی اطلاق میگردد که از سایتی به سایت دیگر داده میشود. هر گونه لینک به صفحات شما در سایت ها و صفحات دیگر که توسط موتور های جستجو پیدا شود یک بک لینک است.

بک لینک ها، پشتوانه و اعتبار یک سایت در نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر هستند. یکی از ملاک های ارزش دهی به سایت ها از دید موتورهای جستجوگر، تعداد و کیفیت بک لینک های سایت ها می باشد. هر چه رقابت بالاتر می رود، ارزش بک لینک ها نیز بیشتر به چشم می آیند.

یکی از ویژگی های بک لینک ها تعداد آنها و دیگری کیفیت این لینک ها از نظر قدرت و رتبه بندی میباشد.

هم چنین بک لینک موجود در سایت باید دارای عنوان و توضیح مناسبی بوده تا ارزش آن افزایش یافته و تاثیرات بهتری را نتیجه دهد.یکی دیگر از شرایط بک لینک خوب نیز، هم موضوع بودن دو سایت میباشد.

این نکته نیز حائز اهمیت است که هرچه بازدید و رتبه سایتی که به شما لینک میدهد زیاد باشد، بک لینک قویتر و تاثیر آن بیشتر خواهد بود.

بهترین حالت بک لینک زمانیست که لینک به صورت تبلیغ متنی در سایت  قرار گیرد.زیرا با اینکار تمام شرایط یک بک لینک خوب از قبیل عنوان لینک و توضیح وبسایت مورد نظر به خوبی مورد نمایش قرار داده میشود.

لینک های dofollow

این لینک ها ، لینک هایی هستند که در هنگام برخورد موتورهای جستجو با آنان به crawl  کردن (Crawl  در لغت به معنای آهسته خزیدن است و در اصطلاح گوگلی Crawling به عمل پردازشی که ربات های گوگل برای مشخص کردن صفحات جدید و به روز شده به منظور اضافه کردن به لیست گوگل (index) انجام می دهند گفته می شود.) آنها میپردازد.

لینک های nofollow

این لینک ها بیش تر مورد توجه موتورهای جستجو نبوده و توجه چندانی به آنها نمیشود.

مزیت بک لینک ها

  • افزایش پیج رنک سایت و وبلاگ
  • افزایش رتبه سایت در صورت وجود بک لینک های قوی
  • سرعت بخشیدن به عمل ایندکس کردن مطالب
  • افزایش بازدید سایت یا وبلاگ
  • مرتبط سازی صفحات مرتبط در اینترنت

پس اگر به دنبال افزایش سریع رتبه و پیج رنک سایت خود هستید از بک لینک ها غافل نشوید.