دوربین Canon 5D Mark III

Canon-5D-Mark-III

مطمئنا همه دوستداران هنر عکاسی با  Canon 5D Mark III همان معجزه عکاسی سال ۲۰۱۲ آشنا هستند. این دوربین با قیمتی معادل ۳۵۰۰ دلار امریکا انتظار کاربر را تا حد زیادی افزایش می دهد. این حرف که این دستگاه دچار نقص سخت افزاری هر چند کوچک است می تواند برای ریختن آبروی چندین و چند ساله کانن و مخدوش کردن گذشته درخشان این شرکت کافی باشد. اما کانن به این نقص پس از ۲ روز اعتراض کاربران اعتراف کرده است.

طی دو روز گذشته تعداد زیادی از کاربران فیلمهایی را در اینترنت پخش کرده اند که نشان می دهد این پنل LCD دوربین جدید در محیط های تاریک نور را به بدنه این دوربین نشت می دهد که این در نهایت موجب خواهد که تنظیمات بخش auto-exposure دوربین به هم بریزد و تصاویری بسیار بی کیفیت و گاهی اوقات عجیب حاصل شود. البته شرکت کانن در بیانیه خود به این موضوع به طور کامل اشاره کرده و از جامعه عکاسان حرفه ای برای حل این مشکل درخواست کمک نموده است.

مشکل اصلی کانن در حال حاضر این است که اگر بخواهد آپدیت سخت افزاری جدیدی برای دوربین Mark III خود ارائه کند با ضرر کلان اقتصادی روبه رو خواهد شد و این اصلا در شرایط فعلی کانن تصمیم مناسبی نیست همه این اتفاقات در حالی به وقوع می پیوندند که رقبای کانن به سرعت در حال پیشرفت اند و آمار افراد معترض هر روز بالاتر می رود.