اینستاگرام در اختیار فیس بوک

facebook-instagram-cc

روز گذشته بزرگترین شبکه ی اجتماعی اینترنتی یعنی فیس بوک تمامی سهام بزرگترین اپلیکیشن اشتراک عکس در جهان یعنی اینستاگرام را به صورت نقدی و به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرد.روز گذشته مارک زوکربرگ در صفحه فیس‌بوک خود  این خبر را به طور رسمی اعلام کرد. حالا شاید فیس بوک بتواند فاصله اش را با رقبای بسیار سرسخت خود بیش از پیش افزایش دهد و علاوه بر آن امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

اینستاگرام اپلیکیشنی تحت سرور است که به کاربر اجازه بارگذاری و اشتراک عکس را می دهد و علاوه بر آن کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود هر گونه تغییر دلخواه را به وسیله افکت های گوناگون بر روی عکس های خود اعمال کنند. همه این قابلیت ها در کنار هم اینستاگرام را تبدیل به یک غول اشتراک اینترنتی کرده است. این سایت حتی پیش از ارائه اپلیکیشن اندروید خود در هفته گذشته بالغ بر ۳۰ میلیون کاربر فعال داشت. جالب تر این که روزی حداقل ۵ میلیون عکس با موضوعات مختلف در اینستاگرام به اشتراک در می آید.

همه این ها موجب شد تا فیس بوک اینستاگرام را بخرد. این خرید بزرگترین خرید فیس بوک از آغاز کار این شرکت تا کنون بوده است.

فیسبوک-اینستاگرام که قرار است به زودی در احتیار تمام کاربران فیس بوک قرار گیرد اختیار عمل بسیار بیشتری را به کاربر در زمینه اشتراک عکس خواهد داد و این خود باعث پیشرفت بسیار بیشتر فیس بوک نسبت به جدی ترین رقیب اش یعنی گوگل پلاس خواهد شد.

طبق آخرین آمار اعلام شده توسط خود گوگل سرویس گوگل پلاس موفق به جذب بیش ازیک و نیم میلیون کاربر فیس بوک در ماه گذشته میلادی شده است و همین زنگ خطر را برای فیس بوک به صدا در آورده است.

در حال حاضر مهندسین شرکت فیس بوک در حال کار بر روی پایه اطلاعاتی اینستاگرام هستند. چه بسا که با افزودن پلاگ این های ویدئو اینستاگرام قابلیت اشتراک فیلم را نیز پیدا کند… پس باید منتظر بنشینیم تا نتایج این بررسی به دست ما کاربران فیس بوک برسد.