روش های افزایش رتبه الکسا

alexa-ranking

الکسا (به انگلیسی: Alexa) یک وبگاه ارزیابی وبسایت های اینترنتی است که جایگاه آنها را در اینترنت طبق اطلاعات موجود مانند ترافیک ارزیابی می‌کند.این سایت در سال ۱۹۹۶ توسط بروستر کاله و بروس گیلیات پایه‌ گذاری شد.

این سایت رتبه بندی وبگاه ها اکنون توانسته رقیب خوب و قدری برای گوگل باشد.

مهمترین قدم در کسب رتبه بهتر در این سایت استفاده از تولبار این سایت میباشد.برای دانلود این تولبار از اینجا استفاده نمایید.این تولبار که هنگامی که شما صفحه ای را در مرورگر مشاهده مینمایید، به جمع آوری اطلاعاتی نظیر تعداد بازدید صفحات سایت، مدت زمان مشاهده  سایت  و هر صفحه میپردازد و در دیتابیس خود ذخیره مینماید.این کار باعث به دست آوردن رتبه بهتر در سایت الکسا میگردد.

رتبه بندی الکسا از یک شروع شده و تا چندین میلیون ادامه میابد.هرچقدر رتبه سایت شما در رتبه یندی این سایت کمتر باشد، یعنی به عدد یک نزدیک تر باشد، وبگاه بهتری خواهید داشت.

هم اکنون باتوجه به رتبه بندی الکسا سایت گوگل عنوان بهترین وبسایت را در جهان از آن خود نموده است.

یکی دیگر از روش های افزایش رتبه الکسا دادن نظر یا review به سایت خود میباشد.همچنین میتوایند با دوستان خود به تبادل review نیز بپردازید.

یکی دیگر از مسائلی که میتواند حائز اهمیت باشد اینست که در کنار مطالبی که منتشر میکنید، مطالبی نیز مختص وبمسترها بنویسید.زیرا بیشتر آنها تولبار الکسا را نصب کرده اندواین کار باعث افزایش رتبه شما میشود.

از دیگر موارد ممکن میتوان به بروز بودن سایت اشاره نمود.زیرا اگر دقت کنید رتبه های الکسا هر روز دستخوش تغییر و تحول میگردند، پس داشتن یه سایت به روز میتواند نقش بسیار بزرگی را ایفا نماید.

نکته دیگر اینکه امروزه سایت های بسیاری در زمینه افزایش رایگان رتبه الکسا و بازدید ایجاد شده اند.این سایت ها به طور غیر معمول بازدید سایت شما را افزایش میدهند،ولی پس از مدتی وبسایت شما در موتورهای جستجو بن میشود و ممکن است تا بسته شدن سایت شما پیش رود.به همین منظور تا حد امکان از استفاده از چنین سایت هایی امنتاع کنید.

باتشکر.

منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم.