آموزش نصب انجمن ساز ویبولتین

tutorials1

برای نصب انجمن ساز ویبولتین ابتدا آخرین نسخه آن را دانلود نمایید.پس از دانلود آنرا از حالت فشرده بیرون آورید.در این فایل دو پوشه به نام هایdo not  upload و upload وجود دارد.برای نصب ویبولتین، محتویات پوشه upload را در روت هاست یا ساب دامین مورد نظر خودآپلود کنید.(برای آموزش ساخت ساب دامین از این لینک استفاده نمایید.)

سپس یک دیتابیس برای ویبولتین درست نمایید. .(برای آموزش ساخت دیتابیس از این لینک استفاده نمایید.)

پس از آپلود وارد پوشه includes شوید.در این پوشه فایلی به نام config.php.new وجود دارد.درابتدا نام آنرا به config.php تغییر دهید.سپس این فایل را به کمک ادیتور موجود در کنترل پنل هاست و یا یک برنامه ویراشگر متن مانند notepad  اجرا نمایید.در این سند باید اطلاعات مورد نیاز برای نصب ویبولتین را وارد نمایید.در زیر قسمت هایی که باید ویرایش شوند با توضیح کافی نمایش داده شده است:

$config['Database']['dbtype'] = 'mysql';

در این قسمت باید نوع دیتابیس خود را انتخاب نمایید.و مقدار ‘mysql’ را تغییر دهید.

$config['Database']['dbname'] = 'forum';

در این قسمت نام دیتابیس ساخته شده را در قسمت ‘forum’ وارد نمایید و با مقدار forum جایگزین نمایید.

$config['Database']['technicalemail'] = 'dbmaster@example.com';

در این قسمت میبایست آدرس  ایمیل خود را به جای مقدار’dbmaster@example.com’ قرار دهید تا در موقع نیاز به پشتیبانی و سایر موارد از این آدرس استفاده شود.

$config['MasterServer']['servername'] = 'localhost'

در قسمت  ’localhost’ نام سرور را وارد کنید.این نام به صورت پیشفرض localhost  میباشد. اگر نام سرور هاست خود را نمیدانید از پشتیبانی هاست مورد نظر بپرسید.

$config['MasterServer']['username'] = 'root';

در این قسمت نام کاربری هاست خود را وارد نمایید.اگر ویبولتین را بر روی لوکال هاست نصب مینمایید نام کاربری پیشفرض  root میباشد.

$config['MasterServer']['password'] = '';

در بین’ ‘ پسورد هاست خود را وارد نمایید. اگر ویبولتین را بر روی لوکال هاست نصب مینمایید پسورد پیشفرض همان ” یعنی خالی هست.

پس از انجام تغییرات مورد نظر سند را ذخیره نمایید.

حال مرورگر را اجرا کرده و آدرس سایت خود را فراخوانی نمایید.در صفحه نمایش داده شده گزینه begin install را کلیک نمایید.

در این مرحله ویبولتین شروع به نصب مینماید.بعد از مدتی صفحه ای ظاهر شده و در آن اطلاعاتی نظیر نام و آدرس فروم را از شما میخواهد.

اولین فیلد یعنیBB Title نام انجمن را از شما درخواست میکند.

فیلد دوم یعنی Homepage Title نام صفحه اصلی را از شما میخواهد

در فیلد سوم یعنی BB URL آدرس انجمن را وارد نمایید.

دهمچنین در فیلد چهارم یعنی Home URL آدرس صفحه اصلی انجمن را وارد نمایید.

و در آخرین فیلد آدرس ایمل خود را وارد نمایید.

سپس بر روی گزینه ok کلیک نمایید تا نصب ادامه یابد.

در ادامه صفحه ای با عنوان Cookie Settings باز میشود ، اگر با این موضوع آشنایی کامل ندارید بر روی گزینه ok  کلیک نمایید تا نصب ادامه یابد.

در ادامه صفحه ای با عنوان Administrator Account Setup که اطلاعات مورد نیاز برای ورود به صفحه مدیریت و نام کاربری و پسورد را از شما میطلبد. ابتدا نام کاربری انجمن و سپس پسورد و تایید پسورد و در انتها ایمیل خود را وارد نمایید و بر روی گزینه ok کلیک نمایید تا نصب ادامه یابد.

در انتهای نصب پیامی با عنوان ورود به Admincp  دریافت مینمایید.به یاد داشته باشید که پس از نصب حتما پوشه install   را پاک نمایید.زیرا در غیر اینصورت یک هشدار امنیتی جدی تلقی میشود.

برای ورود به محیط کنترل پنل از لینک  yoursite.com/admincp  استفاده نمایید.