سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.

انجمن

خانه » آموزش اچ تی ام ال » آموزش HTML فصل اول – سند HTML

آموزش HTML فصل اول – سند HTML

دوشنبه ، ۱۲ دی ۱۳۹۰ 0 دیدگاه نوشته:admin
سند HTML

سند HTML

سند html ساختاری است که با استفاده از آن یک صفحه وب را ایجاد میکنند.این ساختار به صورت کلی به این شکل میباشد:

view sourceprint?
۱ <html>
۲ <head>
۳ <title>   </title>
۴ </haed>
۵ <body>
۶ </body>
۷ </html>

برای درک بهتر این قسمت سعی کنید تگ ها را به صورت جفتی در نظر بگیرید.از جایی که باز میشود تا جایی که بسته میشود اولیت تگ <html> است که علامت شروع یک متن html میباشد.و تگ پایانی آن </html> میباشد که معمولا در انتهای صفحه قرار میگیرد و همانطور که میدانید نشانه پایان متن html است. هر چیزی در html باید بین این دو تگ قرار گیرند مانند متن ها،خود تگ ها ، عکسها و … . چون این دو تگ نشان دهنده آغاز و پایان دو تگ میباشند.

تگ بعدی <head>است .این تگ مشخص کننده بخشی است که باید عنوان صفحه و کلمات کلیدی را در آن قرار دهیم. این بخش با </head> به پایان میرسد.در مثالی که میبینید در تگ <head> تنها عنوان صفحه وجود دارد که با titleمشخص میشود.تگ <title> به ما این امکان را میدهد که برای صفحه خود یک عنوان در نظر بگیریم.این قسمت مورد استفاده موتور های جستجو قرار میگیرد و همان متنی است که به هنگام مشاهده صفحه در نوارعنوان مرورگر نشان داده میشود.تا زمانی که این تگ در قسمت bodyقرار نگیرد در متن نشان داده نخواهد شد.برای پایان دادن به تگ عنوان از تگ </title> استفاده میشود.تگ <body>بخشی را آغاز میکند که در مرورگر نمایش داده میشود.این قسمت همان جایی است که ما باید کار اصلی خود را در آن انجام دهیم .برای پایان دادن به این تگ از </body>استفاده میکنیم.

اکنون میخواهیم به عنوان نمونه یک صفحه html ایجاد کنیم.برای اینکار ابتدا برنامه notepad را اجرا نمایید.

ابتدا تگ آغازین <html> را مینویسیم.سپس در سطر بعدی تگ <head>را باز میکنیم و در درون آن تگ <title>را باز کرده و در آن عنوان صفحه را مینویسیم.در ادامه تگ های </title>و </head>  را میبندیم و تگ <body> را باز کرده سپس </body> را میبندیم .در پایان نیز تگ </html>را میبندیم.

view sourceprint?
۱ <html>
۲ <head>
۳ <title>عنوان صفحه</title>
۴ </head>
۵ <body>
۶ </body>
۷ </html>

بعد از کامل شدن یک سند html مانند سندی که ایجاد کردیم میبایست آنرا ذخیره کنیم.برای اینکار ار منوی File گزینه Save as را انتخاب میکنیم سپس یک نام دلخواه برای این صفحه انتخاب میکنیم.اما دقت کنید که برای فایل مورد نظرمان میبایست پسوند htm یا html را انتخاب کنیم.در نهایت با کلیک بر روی گزینه Save فایل مورد نظر را ذخیره میکنیم.

حال میتوانیم بر روی فایل دانلود شده کلیک نموده و آنرا باز کنیم میتوانید نتیجه کار را ببینید .

به عنوان مثال دیگر مجددا برنامه Notepad را باز کرده وکد های زیر را در آن تایپ نمایید:

view sourceprint?
۱ <html>
۲ <head>
۳ <title> This is a test </title>
۴ </head>
۵ <body    bgcolor="pink"   text="blue" >
۶ <b> PCTech | مرجع تخصصی آموزش های کامپیوتری  </b>
۷ </body>
۸ </html>

توضیح در مورد کدهای نوشته شده:

همانطور که قبلا هم اشاره شد از ویژگی bgcolor می توان رنگ پس زمینه صفحات را تغییر داد.دقت نمایید که رنگ مورد نظر باید داخل دابل کوتیشن یا “” قرار بگیرد.

همچنین با استفاده از ویژگی  text میتوان رنگ متن مورد نظر در صفحه را تغییر داد.در مورد نیز رنگ مورد نظر باید داخل “” قرار بگیرد.

در انتها فایل را با پسوند htm ذخیره نمایید.سپس فایل مورد نظر را توسط یکی از مرورگر ها باز نموده و تغییرات ایجاد شده را ملاحظه نمایید.

0 نظر به ثبت رسیده است

نوشتن دیدگاه

ایمیل شما آشکار نمی شود


− سه = 2

مطالب پربازدید
مطالب مرتبط مطالب تصادفی
خرید کریو خرید کریو خرید وی پی ان خرید vpn خریدvpn خرید فیلترشکن خرید کاهش پینگ خرید کریو سایت اسپید vpn
تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن خلاف قوانین می باشد. | PCTech
خرید vpn