آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.

انجمن

خانه » آموزش اچ تی ام ال » آموزش HTML فصل اول – HTML چیست؟

آموزش HTML فصل اول – HTML چیست؟

یکشنبه ، ۱۱ دی ۱۳۹۰ 0 دیدگاه نوشته:admin
HTML چیست؟

HTML چیست؟

به نام خدا

برنامه های تحت وب را به طور کلی میتوان به قسمت دسته بندی کرد:

  • برنامه های استاتیک
  • برنامه های دینامیک

برنامه  های دینامیک برنامه هایی هستند که صفحات آنها از متن ، تصویر ، صوت و … تشکیل شده است و یک یا چند لینک به دیگر آدرس ها در آن قرار گرفته است. در نتیجه این گونه برنامه ها کاربر تعامل ندارند و کاربران تنها میتوانند از صفحات از پیش تهیه شده استفاده نمایند.

اما برنامه های استاتیک برنامه هایی هستند که داده ای را از کاربر دریافت میکنند ،مورد پردازش قرار میدهند و نتیجه آنرا در اختیار کاربر قرار میدهند. پس میتوان گفت که خصیصه اصلی این برنامه ها این میباشد که با کاربر در تعامل بوده و با گرفتن ورودی از کاربر برای او پردازش یا تحلیل انجام میدهند.

زبان HTML  زبانیست برای طراحی ظاهر صفحات وب. این زبان یک زبان مبتنی بر متن میباشد که ساختار آن بر تگ ها بنا شده است.HTML  که از اول حروف Hyper Text Markup Language  گرفته شده است به معنای زبان نشانه گذاری متن است که البته برخی آنرا زبان علامت گذاری فرا متن نیز می نامند. HTML  سنگ بنای وب است. یک زبان برای نشانه گذاری متن که برای  تدوین قالب و طراحی صفحات وب به کار برده میشود.

دستور العمل های این زبان برچسب، نشانه یا تگ نام دارند که محتوی صفحات وب به وسیله آنها نشانه گذاری شده و بدین ترتیب نحوه نمایش صفحه برای مرورگر های وب توصیف میشود. هر یک از برچسب های HTML  معنای خاصی دارند و تاثیر مشخصی بر محتوی میگذارند.

یک سند HTML  یک پرونده مبتنی بر متن است که معمولا با پسوند htm یاhtml  نام گذاری شده و محتویات آن از برچسب های html  تشکیل میشود.

مرورگر های وب که قادر به درک و تفسیر کد های Html  هستند تک تک آنها را از داخل سند html خوانده و سپس محتوی آن صفحه را نمایش میدهند

Html یک زبان برنامه نویسی نمیباشد بلکه زبانی برای نشانه گذاری متن است و اساسا برای سازماندهی کردن اطلاعات و تفکیک اجرای منطقی یک نوشتار نظیر عناوین، تصاویر  و جداول به کار میرود.

0 نظر به ثبت رسیده است

نوشتن دیدگاه

ایمیل شما آشکار نمی شود


9 × یک =

مطالب پربازدید
مطالب مرتبط مطالب تصادفی
خرید vpn خرید وی پی ان خرید vpn خرید vpn خرید kerio خرید سی سی کم خرید کریو
تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ است و هر گونه کپی برداری از آن خلاف قوانین می باشد. | PCTech
خرید vpn