افتخار شرکت موزیلا از بهتر کردن مرورگرهای کابران

browsers_battle-580-751

موزیلا از بهتر کردن مرورگرهای کاربران به خود افتخار میکند

موزیلا اصرار بر این دارد که این یک افتخار است که تبلیغاتش در گستره ی استاندارد وب باعث تحول و تغییر در مرورگرها برای اولین بار تا به کنون شده است!

ولی این یک شوخی است که به دنبال رقابت های جدی تر با فایرفاکس می گردد.
طبق صحبتی که با مدیر نظارتی بخش اصلی تبلیغات (evangelism : تبلیغ مسیحیت که در حوزه ی وب گسترده و عظیم معنا می شود .) “تریتن نیلوت” و “کریس هیلمن” مدیر تبلیغاتی در شرکت موزیلا در HTML 5 و حوزه ی وب انجام شده است بر این عقیده هستند که آنها به موفقیت فایرفاکس که باعث ایجاد بستری شد تا نیازبه داشتن گزینه ای در این حوزه احساس شد تا به اکنون که IE6 توسط ماکروسافت مورد تمسخر قرار گرفته است .
و میتوان گفت این عمل سازگار سازی به سوی استاندارد سازی در شرکت های غیراتفاعی و غیر وابسته باعث ایجاد ضربه شدیدی شد .مایکروسافت با نسخه های جدیدتر مرورگر خود جهش عظیمی به سوی جلو را نمایندگی کرد و مرورگرهای چون کروم و سافاری در قسمت HTML 5 و حوزه ای وب باز فعال بوده اند .

ریشه خود را بشناسید
( چند نقل قول از نیلوت مدیر نظارتی )
” ما خود قطعا میدانیم که از کجا آمده ایم و همچنین آنچه به آن دست یافته ایم و ما نسبت به آن بسیار افتخار می کنیم ”

” گوگل با کروم در حال حرکت رو به جلو می باشد و مایکروسافت نیز در حال ساخت مرورگری بهتر با IE9 می باشد – این رقابت واقعا سخت و دشوار است و این آنچه است که ما موفقیت مینامیم. ”

” شما می بایست در هر آنچه برایش آروز می کنید دقت کنید ! اما ما آن آرزو را طلب کردیم و هم اکنون اینجاست ”
” آنچه که ما میخواستم تا پیسرفت داشته باشیم یک مرورگر خوب به همراه استانداردهای آزاد و این همان بود که مایکروسافت به دنبالش نرفت ولی اکنون رفته است ”
” من در واقع در حال ضبط ویدیو هایی برای شرکت مایکروسافت هستم که در مورد HTML 5 برای تمرین کردن آن می باشد و این در واقت باعث افتخار زیاد به آن را در من به وجود آورده است ”
” ما برای سازمان غیر انتفاعی کار میکنی تا وب بهتری را بتوانیم ایجاد کنیم و من نباید در رقابت با مایکروسافت هایی و گوگلی ها و اپرایی ها قرار بگیرم ولی با همکاری با آنها من میتوانم آنها را متقاعد کنم و بتوانیم حرفی در این حوزه بزنم “