اجرای ویندوز ۸ مایکروسافت بر روی تبلت ipad اپل

win8tablet

از زمانی که مایکروسافت در نمایشگاه بارسلونا نسخه بتای ویندوز ۸ را به طور رسمی عرضه کرد حرف ها و شایعات حول این سیستم عامل خارق العاده بالا گرفته است. اما این بار با تلاش یک تیم تخصصی ویندوز ۸ بر خلاف میل دو شرکت مایکروسافت و اپل بر روی ipad قابل اجرا خواهد بود.

اما این اجرا فقط نوعی تبادل اطلاعات مابین یک کامپیوتر مجهز به ویندوز و یک ipad است. به این صورت که شما باید ابتدا یک نرم افزار تحت عنوان win.8 metro testbed را بر روی ipad  خود اجرا کرده و سپس این تبلت را از طریق local network به کامپیوتری که دارای ویندوز ۸ نسخه بتا است متصل کنید. به این ترتیب تمام مشخصه های بارز ویندوز ۸ نسخه بتای مایکروسافت در ipad شما ظهور خواهد کرد. این نرم افزار که به نوعی نقش مبدل را در ipad شما ایفا می کند قیمتی معادل ۲۴ دلار دارد و از طریق سایت App Store قابل دریافت است.

در ادامه کار باید نرم افزار رایگان Splashtop Streamer client   را نیز بر روی کامپیوتر خود نصب و اجرا کرده و سپس کد امنیتی مربوط به اتصال مابین ipad و PC خود را وارد نمایید.

حالا شما ویندوز ۸ را بر روی ipad خود به صورت فعال نصب کرده اید. این برنامه که نوعی شبیه سازی بسیار تکامل یافته است برای مایکروسافت و اپل سود و زیان های خاص خود را به دنبال داشته است.

در هر حال باید اعتراف کرد که ویندوز ۸ در صورت ریلیس نسخه نهایی همه ی سیستم عامل های بازار را به چالش خواهد کشید. اگر باور ندارید فقط نگاهی به آمار دانلود برنامه win.8 metro testbed بیاندازید ، آنگاه شما هم با من هم عقیده خواهید شد.