Apple_iCloud

 شروع کار با iCloud

برای کار کردن به iCloud ابتدا نیاز به نصب این برنامه دارید.زمانی که می خواهید برنامه را نصب کنید ابتدا باید اطمینان پیدا کنید که امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم را دارید البته برای دوستانی که از سیستمهای iOS  استفاده میکنند این کار لازم نیست زیرا به قول معروف اپل هوای محصولات خود را دارد.پس از نصب برنامه است که میتوانید از تمام امکاناتی که در بخش قبل گفته شد استفاده کنید.

اما در رابطه با امکانات لازم برای i cloud باید بگویم از آن جایی که i cloud تقریبا روی همه کامپیوتر ها و انواع واقسام سیستمهای عامل قابل استفاده است پس برای هر یک از آنها نیز امکانات جدایی میخواهد که در ادامه به آنها میپردازیم.

Mac:

برای نصب i cloud روی سیستم عامل Mac اپل نیاز به آخرین نسخه Mac OSX Lion دارید که به راحتی از طریق سایت شرکت اپل قسمت پشتیبانی محصولات قابل دانلود است علاوه بر این نیاز به آخرین نسخه نرم افزار i tunes 10 و یا بالاتر و همین طور Aparture 3.2 دارید. در رابطه با امکانات سخت افزاری هم مشخص است که هر سیستم با سیستم عامل Mac  قابلیت نصب i cloud را داراست(باز هم میرسیم به همان جمله من که گفتم اپل هوای محصولات خود را دارد)

 i pad, i phone, i pod:

در i pad شما برای استفاده از i cloud نیاز به فناوری تاچ جدید شرکت اپل دارید و برای دستیابی به آن تنها و تنها به آپدیت iOS 5  رجوع کنید.اگر در حال حاضر از iOS دیگری استفاده میکنید iTunes شما را به محض درخواست نصب i cloud برای آپدیت راهنمایی خواهد کرد. در i pod و i phone هم شما نیاز به نرم افزارهای دیگری نظیر ۳GS یا ۳d Generation دارید تا از نرم افزار i cloud استفاده کنید.

Windows:

i cloud تنها بر روی سیستم عاملهای ۷ و vista sp 2 مایکروسافت قابل اجراست. برای استفاده از i cloud روی ویندوزتان باید i cloud control panel را از سایت اپل قسمت ساپورت i cloud دانلود و نصب کنید و علاوه بر آن نیز به آخرین نسخه i tunes  نیاز خواهید داشت.

 خبر خوش برای استفاده کنندگان گوشی های تلفن همراه با سیستم عامل آندروید این که اپل با چند شرکت در حال مذاکره است و امکان ساپورت گوشی های آندروید در نسخه های بعدی i cloud وجود دارد اما این احتمال تا حدی ضعیف است زیرا با این که برای هر دو طرف معامله سود دارد اما انحصار اپل را بر نرم افزارش و شرکت ثانویه را بر سخت افزارش از بین میبرد.

خب حالا که i cloud را نصب کرده اید به استفاده از آن بپردازید و از این هدیه اپل لذت ببرید. البته استفاده از آن بسیار ساده است ولی هر کجا به مشکلی برخوردید میتوانید سوال خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخ داده شوند.