MID_70009_tablet_270x1803

شما شاید این جمله قدیمی را شنیده باشید : اگر خیلی درست و خوب به نظر می رسد به طور یقین همین طور است !

برای مثال ,  دیروز من یک درجه اعلان از Jabra  دریافت کردم که یک محصول به قیمت ۱۵ دلار در آمازون را به من پیشنهاد خرید میداد.

این قسمت بامزه آن است :  ۵ رنگ موجود است ,  سیاه ,  که به قسمت ۳۹٫۹۹ دلار فروخته می شود دقیقا در همان صفحه ی آمازون !من آدم محاسبه گری نیستم ولی این قیمت ۱۵ دلار از قیمت داده شده کمتر است  !

این موضوع باعث تفکر من به دیگر معاملات شد که به قیمت واقعی خود نیستند . اگر چه این آسان است تا توسط قیمت زیاد کم شده دچار وسوسه بشویم ( یا / و ) تکنولوژی جدید ,  بعضی از محصولات در هر قیمتی شکست خورده اند ! من در زیر لیستی از ۳ محصولی را آورده ام که پیشنهاد میکنم برای خرید سراغ آنها نروید !

Logitech_UE_speaker_270x143

۱ : AirPlay Speakers

در واقع تکنولوژی اپل در این زمینه بسیار بهتر می باشد ! اما به خاطر محصولات اپل که به هم مربوط هستند این قیمت گزافی را در پی دارد . قیمت برای دستگاه AirPlay از حدود قیمت ۲۵۰ دلار ال ۸۰۰ دلار می باشد ! بعلاوه آن آنها غیر قابل حمل هستند . از طرفی آنها نیاز به یک دسترسی وای فای نیز نیازمند اتد !

اینها در واقع دلایلی هستند که من هنوز به پخش کننده های بلوتوثی وابسته هستم و هنوز در حال استفاده هستم . که میتوان گفت مدل خوب آنها از ۱۰۰ دلار شروع  می شود و قابل حمل و از طرفی باتری های قابل شارژ را به همراه دارد ! همچنین بدون هرگونه اشغال فضای اتاق هستند .

 Samsung_Series_5_Chromebook_270x222

۲ : Chrome Books

کروم بوک چیزی جز یک ایده ناخوشایند نبود ! چون از پردازنده های ضعیف و مکان حافظه کم  و یک سیستم عامل کم رتبه تشکیل شده است که به صورت یک لپ تاپ ساخته شد و برای یک دسترسی واقعی نیاز به اینترنت دارد , آیا واقعا ۵۰۰ دلار می ارزد ؟

شاید این به همین خاطر باشد که هم اکنون آمازون سری ۵ سامسونگ ( کروم بوک ) را ۳۰۰ دلار عرضه می کند ! حتی در آن قیمت هم شما یک سیستم نه چندا قوی را می بینید که فقط برای چرخ و گذار در اینترنت مناسب است  و ایمیل چک کردن و کارهایی از این قبیل مثل ساخت و ویرایش فایل های Office  !

از نظر من , یک کروم بوک بر خلاف رقیب سنتی خود ( لپ تاپ های ویندوز ) یک پیشرفت را ارائه داده است ! و آن هم : سرعت بالا آمدن دستگاه که بالا می باشد . در مرود بقیه موارد میتوان موارد مشابه با کیفیت بهتر مشاهده کرد . برای مثال با ۱۰ دلار بیشتر میتوان  full-featured Toshibaرا خریداری کرد !

به من اعتماد کنید :  کروم بوک ها نیز مانند نِت بوک ( NetBooks ) در تاریخ کامیپیوتر ها فراموش می شوند !

MID_70009_tablet_270x1803 

۳ : تبلتهای غیر معروف ( نام تجاری ای که در این حوزه زیاد شناخته شده نیست )

تبلیتی یک تبلت است که تبلت باشد ! درست است  ؟ چرا بر روی آی پد ۵۰۰ دلار و یا ۲۰۰ دلار برای Kindle Fire  خرج کنیم تا وقتی  Pandigital Planet 7-inch Android tablet با قیمت ۹۹ دلار موجود است ؟ و یا  MID 70009 Android tablet با قیمت ۷۵ دلاری ؟

برای اینکه آنها وحشتناک هستند ! بسیاری از این تبلت های ارزان دارای یک پردازنده ی فوق العاده ضعیف و آرام هستند . روی یک آیکون کلیک میکنید و برای چند ثانیه اتفاقی نمی افتد ! اسکرول کردن یک صفحه ی اینترنت میتواند یک ورزش در حین نا امیدی تلقی شود . البته این بسته به نظر شماست که چه نوع تبلتی مورد نیاز شماست .

چه مواری دیگه ای ؟ : بعضی از این لپ تاپ ها از تاچ های مقاومتی استفاده می کنند که باید فشار فیزیکی انجام شود . ! که در مقایسه با تاچ های خازنی مورد استفاده در تبلت های بهتر که با کوچکترین اشاره هم عمل میکند بسیار ضعیف هستند . با یک صفحه ی مقاومتی شما باشد فشار دهید که تجربه یک تاپ خوب را از شما سلب می کند !

بعلاوه اینکه به خاطر پردازنده های ضعیفی که دارند اغلب  دچار مشکل می شوید که آیا دستگاه دستوری که من با دستم دادم اجرا کرده است یا نه که اکثرا نتایج غیر خواسته را نشان میدهد مثل چند بار کلیک شدن و نمایش آنها .

یکی دیگر از مسائل بزرگی در باره آنها :  شما بسیار محدود هستید در زمان استفاده از برنامه های مختلف .! برای مثال شاید نتوانید بازی ای مثل انگری بردز و یا برنامه فیسبوک و دیگر برنامه های را از  ( مارکت اندروید )Google Play  داشته باشید !

حتی اخیرا من دستگاهی را در مارکت ها دیدم که دارای پردازنده های سریع ,  صفحه ی ۱۰ اینچی  و تاچ خازنی ,  و حتی اندروید ۴  بر روی آن نصب بود ولی فروشگاه اندروید را نداشت ! اگر به من اعتماد کنید شما بدون حتی یکی از قابلیت های خوب این نوع دستگاه ها رضایت کافی را ندارید !

نظر شما در مورد تمام موارد بالا چیست ؟ آیا فکر میکنید AirPlay  به این قیمت می ارزد  ؟ آیا کروم بوک بهترین موردی است که تا بحال دیده اید ؟ آیا نمره خوبی به این نوع تبلت ها میدهید ؟

نوشته : Rick Broida