youtube-3d

با قابلیت جدید یوتیوب فیلمها و ویدئو های دو بعدی را سه بعدی تماشا کنید.

ماه مارس سال پیش بود که مسئولان یوتیوب امکان تبدیل فیلمهای دوبعدی را به سه بعدی در سایت خود بنا نهادند تا فیلمبردار بتواند فیلمهای سه بعدی خود را در یوتیوب به نمایش بگذارد حتی اگر دوربینی با قابلیت های بسیار پایین تر از این حرف ها داشته باشد و حالا یک سال بعد یوتیوب تصمیم گرفته است تا همین قابلیت را گسترش داده و در اختیار بینندگان بی شمار خود قرار دهد.

اگر اخیرا به سایت Youtube مراجعه کرده باشید حتما متوجه شده اید که به هنگام تماشای یک فیلم دو بعدی در حین تماشای ویدئو گزینه ای تحت عنوان ۳D Option کمی پایین تر از پنل کنترل بالا می آید و به محض کلیک شما بر روی این گزینه ویدئوی انتخابی ریست شده و این بار با کیفیت سه بعدی به نمایش در می آید. این به معنای یک تحول بسیار عظیم در عرصه فیلم است ولی به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این تحول شما نیاز به یک عینک مخصوص سه بعدی نیز خواهید داشت.

youtube-3d-videos-viewing-mode_lcP9Q_25552

کاری که یوتیوب انجام می دهد آنالیز بسیار سریع کامپوننت های ویدئوی انتخابی و سپس تغییر افکت در عمق آنهاست که این فرایند موجب پخش یک فریم اضافه در ویدئوی تغییر یافته خواهد شد و شما را به دیدن یک فیلم سه بعدی دعوت می کند. این فناوری توانسته تا حد زیادی یوتیوب را از رقیب قدرتمند خود گوگل پلی پیش بیندازد اما به نظر نمی رسد که گوگل پلی هم دست روی دست بگذارد… پس باید منتظر اخبار بعدی در این زمینه باشیم.

یوتیوب اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی تمام ویدئوهای آپلود شده در سایت را به این فناوری مجهز می کند. تا کنون چیزی حدود ۱۰۰ هزار ویدئوی کوتاه در یوتیوب به صورت سه بعدی قابل مشاهده اند.